We współpracy z Prezydentem Miasta Siedlce w 2017 r. realizujemy zadania:

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne „Mam swój styl – nie biorę” połączone z psychoedukacją rodziców to propozycja warsztatów profilaktyczno-edukacyjnych dla młodzieży  szkół podstawowych, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z Siedlec. Podczas warsztatów młodzież będzie miała okazję zapoznać się z rzetelną wiedzą na temat środków psychoaktywnych (ich wpływie na zdrowie młodego człowieka: fizjologicznych oraz psychicznych i społecznych zagrożeniach związanych z ich zażywaniem) oraz uzyskają informacje gdzie szukać pomocy w sytuacjach trudnych, tak aby nie popaść w uzależnienie od dopalaczy i narkotyków. Dodatkowo w ramach warsztatów będzie oferowane wsparcie oraz psychoedukacja dla rodziców i konsultacje psychologiczne dla dzieci z rodzicami.

ZDROWO, AKTYWNIE, KREATYWNIE VII”

WARSZTATY PSYCHOPROFILAKTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

JĘZYK MIGOWY poniedziałki godz. 16.00

KLUB GIER PLANSZOWYCH środy godz. 16.00

JĘZYK ANGIELSKI soboty godz. 14.00

Zajęcia odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Abeon przy ul. Sokołowskiej 44 domofon 70

ZAPISY POD NUMEREM TELEFONU 667726589

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne dla młodzieży

pt: „Dopalacze, narkotyki – bilet w jedną stronę” dofinansowane przez

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO w 2016 roku 0

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach     Publiczne Gimnazjum nr 2 w Siedlcach     Zespół Szkół nr 1 w Siedlcach     Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach     Zespół Szkół w Wiśniewie     Gimnazjum w Domanicach Kolonii     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach

DSC_8918

 

We współpracy z Prezydentem Miasta Siedlce zrealizowano w 2013 r. zadania:

„ZDROWO, AKTYWNIE, KREATYWNIE III” WARSZTATY PSYCHOPROFILAKTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY w ramach prowadzenia profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

W ramach warsztatów został wystawiony spektakl teatralny „Czarownik Zuzu”

spektakl

A tak piszą o naszym spektaklu 🙂

http://www.swietlice.siedlce.caritas.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=180:przedstawienie-pt-qczrownik-zuzuq&catid=2:aktualnoci&Itemid=3

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne dla młodzieży pt: „Narkotyki – to nie dla mnie!” w ramach realizacji programów związanych z przeciwdziałaniem narkomanii.

 

DSC_0540

Zdjęcie ze spektaklu „Nie bądź pochopny” wystawianego w ramach projektu„ZDROWO, AKTYWNIE, KREATYWNIE II” WARSZTATY PSYCHOPROFILAKTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Siedlce

We współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej

Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej pod tytułem: „Bądź sobą. Nie bierz!”

Oto co sami gimnazjaliści mówią o warsztatach …

Dzięki tym zajęciom dowiedziałam się wiele na temat moich kolegów i koleżanek z klasy. Zrozumiałam, że nie warto sięgać po narkotyki. Dowiedziałam się jak narkotyki wpływają na nasze zdrowie i życie. Na pewno nie sięgnę po narkotyki!

Ania

Najważniejsze co wyniosłem z tej lekcji to, że narkotyki są złe!

Adrian

Zajęcia bardzo mi się podobały, a w szczególności wypisywanie odpowiedzi grupowo na kartkach. Dzięki temu mogłam poznać lepiej osoby z grupy. Również dowiedziałam się wiele rzeczy o narkotykach i ich skutkach.

Siwa

Te zajęcia zintegrowały mnie z klasą … Umożliwiły mi dalszy rozwój. Dowiedziałem się wielu rzeczy o narkotykach miękkich i twardych. Co narkotyki robią z człowieka.

Paweł


Zajęcia pomogły mi się zżyć z klasą i lepiej poznać innych ludzi. Uświadomiłam sobie jak niebezpieczne są narkotyki. Już wiem jak odmawiać i się bronić przed złem. Więcej takich zajęć 🙂

Karolina

Dzięki zajęciom poznałem lepiej osoby w mojej klasie, dowiedziałem się także, dlaczego tak naprawdę ludzie zaczynają brać narkotyki i jak się wtedy czują.

Dominik

Zajęcia z psychologiem pozwoliły mi zintegrować się z klasą oraz miło spędzić czas. Uważam, że powinny być organizowane częściej, bo bardzo mi się podobały.

Andzia


Warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla młodzieży gimnazjalnej pod tytułem: „Naucz się być sobą bez ‚wspomagaczy””

A oto tekst piosenki, która wpasowała się w program naszych warsztatów:

Pragnę być nietypowy, niepowtarzalny
Jednorazowy i oryginalny
Jeśli kopiuję to tylko w punktach ksero
Gdy ktoś powiela kogoś
Uważam go za zero …

O nie! Nie zależy mi na tym by być kanonizowanym
Ja to ja, więc jako ja chcę być znany
Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany
Jedną zasadą wciąż motywowany
Bądź własną osobą
Bądź co bądź sobą
Niech twa osoba będzie ozdobą
Nie jednorazowo, lecz całodobowo

Trafiam białym w czarne jak kulą bilardową
Oblicz pole podstawy jaką jest oryginał
Lub działania poletko, jeśli jesteś marionetką …

„Ja to ja” Paktofonika

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE „TWÓRCZO SPORTOWO ROZWOJOWO” realizowanewe współpracy z Gminą Siedlce od  2010 r. w świetlicach w Grabianowie, Grubalach, Nowym Opolu, Pruszynku, Rakowcu i Ujrzanowie.
W ramach programu profilaktycznego odbywały się zajęcia plastyczne, sportowe, psychologiczne, z języka migowego. Dzieci miały możliwość wyjazdu na dwie jednodniowe wycieczki do Wioski Indiańskiej i Muzeum w Liwie oraz do Siedleckiej Krainy Przygód. A także nad Bug oraz do Parku Iluzji. Uczestniczyły w zajęciach rekreacyjnych na basenie w Mińsku Mazowieckim.

2013-07-30

Zostaw komentarz